Cudowny Krzyż z Limpias - Moc Modlitwy

Idź do spisu treści

Menu główne

Cudowny Krzyż z Limpias

Wiara w Znakach

Cudowny Krzyż Pana Jezusa konającego z Limpias w Hiszpanii

CUDOWNY KRZYŻ PANA JEZUSA KONAJĄCEGO


Figura Chrystusa z LIMPIAS wydaje się "ożywać". Pełne bólu oczy wznoszą się raz do góry, jakby szukał ratunku u Ojca swego Niebieskiego, to znów jakby patrzył na dół, na tych, którzy klęczą i modlą się, błagając o łaski i Miłosierdzie Boże. Raz porusza swą ukoronowaną cierniem głową to na jedną, to na drugą stronę, to znów otwiera piekące z pragnienia wargi.

Wyraz Twarzy zmienia się w pełen boleści, który wzrusza aż do łez klęczących i patrzących na Niego ludzi. Twarz pełna bólu przybiera kolor ciemnoniebieski, następnie ziemisty, w końcu zmienia się na bladość w konaniu.

Ciało pokrywa się śmiertelnym potem. Jasna krew tryska z Jego ran, szczególnie spod okrutnej cierniowej korony i spływa na Twarz, ramiona i piersi. Na wpół otwarte usta napełniają się pianą i krwią, a czasami z rany Serca tryska świeża krew.

Niewierni i grzesznicy padają na kolana i zostają nawróceni. Także chorzy nieuleczalnie, którzy z całą ufnością zwracają się do Chrystusa na Krzyżu, są natychmiast cudownie uzdrawiani.


http://pielgrzymka1.w.interia.pl/pielgrzymka40.htm#top

(wyjątek z książki “Santo Cristo de la Agonia”)


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego